Röplabda

Férfi röplabda NB I: megvédte címét a Kaposvár

Két rontott szervával kezdett a Kecskemét, ami morális szempontból sem jött jól a csapatnak, így 8-4-re vezetett is a Kaposvár az első technikai időnél. Ezután kissé felzárkózott a Kecskemét, így alakult ki egy ideig a 9-6-os részeredmény. Ezután azonban ismét elhúzott a Kaposvár, és 13-8-nál jött a következő időkérés. Jól tett az időkérés a Kecskemétnek, hiszen összeszedettebb játékkal 15-14-re jöttek fel, amikor Demeter edző időt kért. A második technikai időnél 16-14-es Kaposvár előnyt mutatott az eredményjelző. Ezután szépen tartotta magát a Kecskemét, az állás 20-19 is volt, azonban a sok elrontott szerva miatt nem tudott egyenlíteni a Kecskemét. A végére azonban ismét szétestek a fekete mezesek, melynek köszönhetően 25-20-ra nyerte az első szettet a Kaposvár.

""

A második játszmában mindenképpen jobban kezdett a Kecskemét, 5-3-ra is vezettek, amikor érdekes labdamenet következett, ugyanis a labda a plafonhoz ért, így a hazai pálya jól jött a Kaposvárnak, akik később egyenlíteni is tudtak, 5-5-re. Láthatóan feljavult a Kecskemét szervája, melynek következtében sokáig vezettek, a Kaposvár azonban remek játékkal kiegyenlített, így történt ez például 9-9-nél is, mely után a kaposváriak szerezték meg a tizedik találatot. Ezután azonban a Kecskemét támadt fel, és vezetett 14-11-re. A technikai szünet 16-14-es állást hozott. Húsznál még 20-19-re tartotta előnyét a Kecskemét. A szettlabdát azonban a Kaposvár szerezte meg 24-22-nél, melyet ki is használtak egy hiba után, így 25-23-ra nyerte a második játszmát a Kaposvár.

""

A nyitások játszmájának indult a harmadik játszma. Ebben a Kaposvár bizonyult jobbnak, hiszen 8-5-re vezettek az első technikai szünet után. Észbe kapott a Kecskemét, hiszen 13-11-re szépítettek a játszma felénél. Rövid időre tudott csak feljönni azonban a Kecskemét, hiszen a Kaposvár 3 pontot szerzett zsinórban, így 16-11-es megnyugtató előnyt szereztek az újabb időkérésig. A következő megszakításnál is maradt a nagy kaposvári előny, hiszen 18-14 volt ekkor az állás. Teljesen szétesett a végére a vendég együttes, 5 pontra nem tudtak válaszolni zsinórban, amivel 23-14-es Kaposvár vezetést is láthattak a nézők. Ezután már nem volt kétséges, hogy megszerzi az aranyat a Kaposvár, melyet végül egy 25-16-os eredmény hozott meg.

A Kaposvár sorozatban hatodik alkalommal, összességében tizennegyedszer lett magyar bajnok.